La primul meci disputat pe teren propriu în actualul sezon al Ligii a 2-a, echipa noastră a cedat în fața celor de la Progresul 1944 Spartac. Oaspeții s-au impus cu 3-0, în partida contând pentru etapa a 2-a, disputată pe stadionul “Arena 1” din Clinceni. Golurile au fost reușite de Mihai Șandru, Eugen Lixandru și Andrei Purice.

“Este neplăcut să începi campionatul cu două înfrângeri, în primul rând pentru acești copii. Pentru cei care au văzut jocurile, nu cred că înfrângerile sunt elocvente prin prisma rezultatelor. Se vede că suntem o echipă tânără, căreia îi lipsește experiența și se vede asta, în principal, pe faza defensivă, dar și când suntem în fața porții și avem nevoie de un pic de inspirație, ca să marcăm”, a spus antrenorul nostru, Dacian Nastai.

Pentru echipa noastră au evoluat: Udrea – R. Zamfir, Cană, Tudose (41 Coza), Șuteu – Pandele, Ciuciulete (83 Malama), Mitrică (62 R. Niță) – Horșia (83 Timiș), Chirițoiu (62 R. Niță), Enache.